środa, 30 września 2009

(-: Dzień Chłopaka - 30.09 :-)

.
Wszystkim
M ę ż c z y z n o m

z naszej Drużyny życzymy
wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń
i dużo radości! :)
.

.

środa, 23 września 2009

100 lat!

.
Drużynowemu Pawłowi oraz Mariuszowi
-
Najlepsze życzenia z okazji urodzin!
:)
.

wtorek, 22 września 2009

26.09.2009 (sobota)

.
26.09.2009 (sobota) - 8:00 - zbiórka na Placu Biegańskiego. Mundury w plecak, wziąć ok. 5 zł ze sobą.

ZGŁOSZENIA DO 23.09.2008 DO GODZ. 15:00 - WIADOMOŚĆ DO DRUŻYNOWEGO!!!
.

środa, 16 września 2009

!!! ZBIÓRKA ALARMOWA - 17.09 !!!

.
17.09.2009
ZBIÓRKA ALARMOWA W MUNDURACH
O 20:30 POD WEJŚCIEM NA JASNĄ GÓRĘ - IDZIEMY NA APEL!
.

wtorek, 15 września 2009

Harcerski Start

.
Termin: 26.09.2009
Start: Mirów Pegaz
Meta: Dom Harcerza 2
Koszt: 5 zł
Dojazd: Autobus Linii 33 i 18
Należy Zabrać: Mundury i Ubrania Do Pobrudzenia
Więcej Informacji Na:
http://www.czestochowa.zhp.pl/harcerski-start,369.html
W razie pytań: 600 121 326

Program:
9:00 - 13:30 --- Gra
13:30 - 14:30 -- Obiad (Kiełbaski)
15:00 - 18:00 -- Zajęcia Programowe
19:00 ------------Apel
19:30 - 20:30 -- Ognisko
21:00 ------------ Krąg Pożegnalny, Zakończenie Imprezy

.

poniedziałek, 7 września 2009

11.09.2009 --> harcówka --> obecność OBOWIĄZKOWA!

.
Dwunastko!


Dnia 11.09.2009 o dość nietypowej godzinie 17:03 wszyscy mają się (punktualnie!) stawić w harcówce!

Będziecie mieli jedyną (i NIEPOWTARZALNĄ!) okazję, by spotkać ciekawych ludzi, którzy działali w 12 CDKH. :-)

Dodatkowo czeka Was wiele ciekawych konkursów i szansa na zdobycie jedynego i NIEPOWTARZALNEGO trofeum.


Prosimy przyjść w mundurach (przypominam: buty za kostkę /broń Boże trampki/ oraz od września obowiązują czarne rajstopy).


Poza tym w sobotę (tj. 12.09.2009) organizujemy rajd. By dowiedzieć się więcej o rajdzie, należy przyjść na zbiórkę. :-)
.

poniedziałek, 31 sierpnia 2009

70. rocznica bitwy pod Mokrą

.
W dniach 28-30.08.2009 reprezentacja 12 Częstochowskiej Drużyny Kawalerii Harcerskiej im. 12 Pułku Ułanów Podolskich (w składzie: Ilona, Paulina, Ola, Kasia, Agnieszka, Iza, Paweł, Paweł i Mariusz) brała udział w uroczystościach w miejscowości Mokra pod Częstochową.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji przypominających tragiczne zdarzenia z dnia 1 września 1939 roku.

Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w Rajdzie Pamięci Szlakiem Walk Wołyńskiej Brygady Kawalerii pod Mokrą, wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych, obejrzeć rekonstrukcję bitwy pod Mokrą, a także Wystawę Pamiątek po żołnierzach Wołyńskiej Brygady Kawalerii i Wystawę „Polskie Pociągi Pancerne”. Odprawiona została również uroczysta Msza Św. przy ołtarzu polowym 12 Pułku Ułanów, a także uroczysta Msza Św. na Jasnej Górze.

Oprócz naszej drużyny, w obchodach brały udział drużyny z Hufca Kłobuck im. Bohaterów Bitwy pod Mokrą, z którymi integrowaliśmy się na ognisku. :)

Więcej zdjęć z obchodów 70. rocznicy bitwy pod Mokrą niebawem pojawi się w galerii drużyny.

-----
P.S Niech żałują ci, których nie było! :-)
.

Mokra 2009 - info!

.
Jak pewnie wszyscy już wiedzą, w ten piątek, tj. 28.08.2009 jedziemy na biwak pod Mokrą (więcej informacji w poście: "Mokra 2009").
Spotykamy się 28.08.2009 o godz. 10:00 przy kasach na PKSie.

Zabieramy ze sobą (prócz standardu biwakowego, tzn. śpiwór, karimata, mundur, kubek na herbatę, coś do spania /BUTY DO MUNDURU MUSZĄ BYĆ ZA KOSTKĘ I NIE MOGĄ TO BYĆ TRAMPKI! ), legitymację szkolną i ok. 3o zł.

Poza tym:
  • Agnieszka - chleb krojony
  • Zuza - chleb krojony
  • Ola - pomidory i ogórki
  • Sandra - cukier i herbata
  • Paweł - dżem
  • Groszek - 2 pasztety
  • Kasia - 2 serki topione
  • Rysiek - ser żółty (najlepiej w plasterkach!)
Każdy musi przynieść podane wyżej produkty spożywcze, ponieważ piątkową kolację zapewniamy sobie sami!
.

środa, 26 sierpnia 2009

WAŻNE!

.
Na biwak pod
Mokrą wszyscy wyjeżdżamy w piątek (28.08.2009)!!
Zbiórka na PKS-ie o
10:00!


piątek, 21 sierpnia 2009

PEGAZ!!!

.
Osoby, które wykonywały prace na rzecz "PEGAZA" (malowanie itp.) mogą skorzystać z nauki jazdy konnej w dniu 22.08.2009 (sobota).

Zbiórka o 9:00 w II Alei. Jedziemy autobusem linii 33 o 9:06.

Proszę wziąć ze sobą:
  • bilety+legitymację
  • coś do przebrania się
  • jedzenie/picie
.