sobota, 7 listopada 2009

WOŚP

.

"Częstochowski Sztab Wielkej Orkiestry Świątecznej Pomocy
już otwarty! W terminie od 26 października do 13 grudnia przy al.Wolności 17 lok. 108 w pon.-pt. 16-20. Zgłoś się jako wolontariusz!"
Więcej na www.wosp.czest.pl

-----
info ze strony Hufca Częstochowa:
http://www.czestochowa.zhp.pl/

.

piątek, 6 listopada 2009

"Mam szczerą wolę..."

..
"Mam szczerą wolę
całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce,
nieść chętną pomoc bliźnim
i być posłusznym Prawu Harcerskiemu."

/zdjęcie z przyrzeczenia Oli
Olsztyn, 6.11.2009/


Te słowa dnia 6 listopada 2009 roku wypowiedziała druhna Ola. Grono przyjaciół, liczne przygody z autobusami, ognisko, bezchmurne gwieździste niebo... <-- tak w paru słowach można by określić dzisiejsze popołudnie. Ale od początku. O godzinie 17:30 w II Alei pojawili się wszyscy... prócz najbardziej zainteresowanej, jeszcze nieświadomej tego osoby - naszej kochanej Oli. Wszystkiemu winne było MPK - nie ma to jak spóźniające się lub przyjeżdżające zbyt wcześnie autobusy. Druhna Ola dojechała na miejsce samochodem z drużynowym i adiutantem, natomiast my z dziewczynami wsiadłyśmy do autobusu. Nie ominęły ich przygody związane z awarią tego właśnie pojazdu. :-)

Gdy już znalazłyśmy się w Olsztynie, opanowałyśmy sytuację i wszystko było dopięte (prawie :)) na ostatni guzik, na miejsce przybyli Ola, Paweł i Paweł. Odbył się krótki apel, po którym Ola złożyła przyrzeczenie. Na jej piersi zabłysnął krzyż, ponadto od dziś może dumnie nosić amarantow0-granatową chustę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w życiu harcerskim!

.

ZBIÓRKA ALARMOWA!

.
Zbiórka alarmowa
6 listopada 2009 o 17:30 w II Alei
w mundurach!
Zabrać 5 zł w kieszeń, ciepło się ubrać.

Do zobaczenia!
.

wtorek, 3 listopada 2009

!Rada drużyny!

.
Dnia 4.11.2009 o 18:00 w harcówce odbędzie się rada drużyny!
.

niedziela, 1 listopada 2009

"Znicze od harcerzy płoną jak należy!"

.


AKCJA "ZNICZ" za nami.

W tym roku nasza drużyna sprzedawała znicze przy cmentarzu na Rakowie. Mimo, że pogoda dopisała, i tak trochę wymarzliśmy. Dziękuję osobom, które nie przestraszyły się niskiej temperatury i pomagały nam w tej akcji. :-)
.