piątek, 2 września 2011

Rada drużyny

RADA DRUŻYNY w tą niedzielę, tj. 4.09.2011 o godzinie 12:00 w harcówce. Obecność obowiązkowa!!!


wiadomość od dh. Oli:)
"Słuchejta, staruchy ! :D

W niedzielę o 12:00 wszystkie osoby, które są w Naszej drużynie już troszkę dłużej, ( tj. zaliczają się do kadry ), stawiają się w HARCÓWCE, w celu obgadania NIECIERPIĄCYCH ZWŁOKI, BARDZO WAŻNYCH SPRAW!
To naprawdę, bardzo, bardzo ważne, więc postarajcie się być :)"

środa, 31 sierpnia 2011

Dwunastka w Internecie II

  • Kliknij tutaj - Tutaj również zapomnieli wspomnieć o nas, ale zawsze można sobie poczytać, ciekawe :D
  • Kliknij tutaj - A tutaj mamy jeszcze list od Prezydenta Bronka, którego to treść mieliśmy okazję usłyszeć w sobotni poranek. Dla tych, którzy z tej okazji nie skorzystali: proszę bardzo, można czytać! :)

Na osłodę...

Na osłodę życia
W tym mało radosnym dniu, kiedy wakacje mają się ku końcowi.

Niebawem Rada Drużyny!

poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Dwunastka w Internecie

Czekamy na więcej zdjęć!!! :)


niedziela, 28 sierpnia 2011

Relacja z Mokrej 2011

Mokra, Mokra i po Mokrej, jak to zwykle bywa ;)
Skoro biwak się skończył – czas na podsumowanie ;)
Czymże jest kilku kilometrowy przemarsz z Miedźna do Mokrej w niewyobrażalnym upale, w porównaniu z przeżyciami, jakie niesie za sobą Przyrzeczenie Harcerskie ?
Razem z Agnieszką, o 2:00 w sobotę obudziliśmy Pawła, Groszka, Martę, Wiktorię i Asię. Podzieliliśmy ich na dwie grupy i wysłaliśmy na grę terenową, która dotyczyła czasów II Wojny Światowej, Naszej Drużyny, oraz ZHP.
Patrole przechodziły z punktu do punktu, wypełniając przeróżne zadania i rozwiązując zagadki, aż wreszcie dotarli do… Pomnika upamiętniającego Szlak Bojowy 12 Pułku Ułanów Podolskich. A tam, Nasza kochana dh. Joanna złożyła swoje Przyrzeczenie :) Dodam tutaj, że wyglądała na zdziwioną, więc chyba się udało planowane zaskoczenie ;D


W sobotę nasza drużyna brała udział w uroczystościach zorganizowanych przez gminne władze, ale również znaleźliśmy czas na śpiewogranie, żartowanie, zabawę na placu zabaw, długie rozmowy z Ułanami, oraz ochłodzenie się przepysznymi lodami z pobliskiego sklepu :) Pod koniec dnia udaliśmy się pod pomnik, gdzie odbyły się wspólne śpiewy z mieszkańcami Mokrej, oraz Ułanami:
„Nie minęły cztery lata,
Synek pyta: gdzie mój tata?
Synku, synku, mój kochany!
Ciebie zrobił pluton cały,
A kompania wychowała
Twojej mamie wycisk dała!”


Jeden z Ułanów z 12 Pułku zagrał nawet z Nami w historyczną grę planszową. Jednak Asia okazała się być lepsza nawet od niego i wygrała całą rozgrywkę :)

Niedziela – tradycyjnie, wiązała się z mszą na Jasnej Górze, oraz robieniem pamiątkowych zdjęć :)

Myślę, że Mokrą 2011 można zaliczyć do tych jak najbardziej udanych! Na pewno długo nie zapomnimy tych wspólnie spędzonych chwil i nie rzadko będziemy do nich wracać we wspomnieniach. A przynajmniej ja. :):*


---
dh. Ola