czwartek, 15 września 2011

Szare Szeregi

UWAGA !

Jak już pewnie niektórzy z Was słyszeli,w tym roku rocznica powstania Szarych Szeregów przypada we wtorek 27 września. W tym samym dniu odbędzie się również Start harcerski, oraz uroczysta gala z okazji 100-lecia Harcerstwa na Ziemiach Polskich.

Ponieważ uroczystości przypadają w dzień roboczy, kiedy to większość z nas powinna być w szkole, ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ USPRAWIEDLIWIENIA TEGO DNIA W SZKOLE PRZEZ KOMENDANTA HUFCA, więc o nic nie trzeba się martwić :)

Wstępny plan całego wtorku ( 27 września 2011 roku) wygląda następująco:

10.00 -11.30 - apel (Plac Pamięci Narodowej)
11.30 - 12.00 - pamiątkowa fotografia
12.00 - 15.00 - gra
15.00 - 16.00 - ciepły posiłek
16.00 - 19.00 - uroczysta Gala z okazji 100 lecia harcerstwa na Ziemi Częstochowskiej, Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie (koncert zespołu muzycznego, słodka niespodzianka, pożegnalny krąg)

Każda drużyna musi posiadać telefon komórkowy ze sprawnym aparatem, a każdy uczestnik dwa bilety miejskie.

(Od 12 do 15 odbędzie się gra terenowa w okolicach Placu Pamięci Narodowej dla zuchów, na którą potrzebne jest 5 osób z Naszej drużyny, aby stanąć na punktach podczas zabawy. Ja, Groszek, Ilonka, Iza i Aga - myślę, że te osoby pojawią się na pewno, więc liczę właśnie na to, że zgodzicie się zająć zuchami. Reszta osób, które się pojawią, będzie mogła wziąć udział w zajęciach przygotowanych dla harcerzy, bądź ewentualnie, jeśli będziecie chcieli, wkręcimy Was również w pomoc dla Zuchów :) ).

Liczę na to, że jako 12 pojawimy się w naprawdę dużym składzie. Nawet, jeśli ktoś z Was nie mógłby wziąć udziału w całym dniu - warto przyjść chociaż na poszczególne punkty.

Czekam na Wasze zgłoszenia!

Pokażmy wszystkim, że 12 Częstochowska Drużyna Kawalerii Harcerskiej im. 12 Pułku Ułanów Podolskich potrafi się dobrze bawić!

poniedziałek, 12 września 2011

Akcja ULOTKI

Kochani !

Mam dla Was bardzo ważną i jednocześnie radosną wiadomość!

Pojawiła się przed Naszą drużyna bardzo fajna opcja zarobienia dość sporej sumy na konto drużyny, co nie ukrywajmy – bardzo by się przydało.

Sprawa wygląda tak, że w najbliższą sobotę i niedzielę ( 17 i 18.09.2011r.) mamy do rozdania około 5 000 ulotek w okolicach Jasnej Góry. Dostaniemy za to naprawdę sporą sumkę pieniążków na konto drużyny, więc liczę na Wasze zainteresowanie, a przede wszystkim, na zaangażowanie z Waszej strony.

Wszelkie szczegóły podam Wam w najbliższym czasie – na dzień dzisiejszy, mogę tylko napisać, że w sobotę pracujemy tylko kilka godzin, natomiast w niedzielę już troszkę dłużej.

Potrzebujemy 10 OSÓB w PEŁNYM UMUNDUROWANIU, więc liczę na KAŻDEGO z Was.
Jeśli ktoś nie ma munduru – NIC NIE SZKODZI. Coś wymyślimy, ważne, żebyście mieli chęci, bo chyba dofinansowania każdy z Was chciałby dostać, prawda? :)

Czekam na Wasze wypowiedzi na ten temat, aczkolwiek nie piszcie, że nie dacie rady, nie chce Wam się, nie macie czasu i tak dalej. To naprawdę BARDZO WAŻNE i mam nadzieję, że ŻADNA impreza, ognisko, czy coś podobnego nie zepsują nam takiej okazji do zarobienia naprawdę sporej sumy na konto drużyny.

Pozdrawiam. :)

niedziela, 11 września 2011

Wypad na skałki

Dzisiejszy ciepły i bezchmurny dzień nasza drużyna spędziła w Biskupicach i Olsztynie, wspinając się na kilkunastometrowe wapienniki. Było nas całkiem sporo:

  • Paweł Kol., 
  • Paweł Koz., 
  • Ola, 
  • Marta, 
  • Ilona, 
  • Metka, 
  • Asia,
  • Aga O.
  •  Aga J.
  • oraz Olga (którą serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za odwiedziny!). 
Choć nie było łatwo, znaczna część uczestników podjęła się tego wyzwania i "zdobywała szczyty". Ten dzień spędziliśmy bardzo miło i w doborowym towarzystwie. Dziękujemy za przybycie i mamy najszczerszą nadzieję, że Wam się podobało.

P.S Czekamy na zdjęcia!


---
dh. Agnieszka J.