sobota, 23 lutego 2013

ZIMOWISKOOO :)

W dniach 18-22 luty wraz z drużynami Grot i Orion przenieśliśmy się do Hogwartu! Czarowaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki Sfinksa, tworzyliśmy własne różdżki (lepsze nawet od tych stworzonych prze Ollivandera!), graliśmy w quidditcha, przygotowywaliśmy eliksiry i wiele, wiele innych!
Ale oprócz tych jakże magicznych zajęć, odwiedziliśmy równie fantastyczny Kraków. Nie zabrakło też iście harcerskich atrakcji :) M.in. jedna z druhenek z Grotu otrzymała Krzyż Harcerski (Madziu, gratulujemy!). Uczestniczyliśmy również we wspaniałym kominku dh. Martyny, który dał niejednemu do myślenia o tym co to jest przyjaźń.
Mimo naszej skromnej reprezentacji, było naprawdę wspaniale,  Mamy nadzieję, że adepci Szkoły Magii i Czarodziejstwa podobało się tak samo jak kadrze ;)

A teraz kilka zdjęć:

Ceremonia Przydziału


Podaj hasło... ;)

wycieczka do Krakowa

TROLL W LOCHACH!!!

takie profesorskie! Od lewej: prof. McGonagall, prof. Trelawney, prof. BurbageLekcja wróżbiarstwa w Wieży Astronomicznej


Puchar Domów dla Gryffindoru! (Pewnie użyli Felix Felicis!)

Relaks na sankach ;)

 Nasz przyjaciel Kubuś ;> (Kominek Martyny)

piątek, 22 lutego 2013

Dzień Myśli Braterskiej"Załóż mundur i przypnij lilijkę,
Czapkę na bakier włóż, 
W szeregu stań wśród harcerzy, 
I razem z nami w świat rusz."

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej pragniemy złożyć wszystkim druhom i druhnom dużo radości czerpanej z Waszego harcerskiego munduru!

niedziela, 17 lutego 2013

DMB 2013!


Informacja od komendantki Hufca:
"Zapraszamy wszystkich członków naszego Hufca do udziału hufcowym Dniu Myśli Braterskiej. W dniu 24 lutego b.r. o godz. 9.00 spotykamy się na Placu Biegańskiego. Obchody DMB rozpoczną się od apelu Hufca. W programie spotkania zaplanowano grę miejską, a następnie Turniej Drużyn o puchar Komendantki Hufca ZHP Częstochowa, który odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Technicznych. Spotkanie zakończymy w harcerskim kręgu tuż po wręczeniu nagród i pamiątkowych dyplomów dla przybyłych drużyn, zastępów, patroli ok. godz. 14.00.
ZAPRASZAMY!"
Piszcie, kto będzie :)