sobota, 30 czerwca 2012

Harcerskie ideały

                                           

Dzisiaj (30 czerwca) odbyła się pierwsza zbiórka Wiedźm z nową zastępową. Wzięli w niej udział: Wika, Wiktoria, Kinga oraz goście: Magda i Kuba :) Tematem zbiórki były "Harcerskie ideały". Była to zbiórka obrzędowa. Przy blasku świec rozmawialiśmy o naszych autorytetach oraz o harcerzach, z których biorą przykład tysiące, czyli o bohaterach "Kamieni na szaniec". Dowiedzieliśmy się również kim był mjr Jan Piwnik ps. Ponury.

Kolejna zbiórka już niebawem!
Zapraszam,
dh. Asia :)

poniedziałek, 25 czerwca 2012

Zbiórka Savoir Vivre

24.06.2012r. (NIEDZIELA) w naszej cudownej harcówce odbyła się zbiórka, przygotowana przez dh. Asię i dh. Magdę.
Dziewczyny naprawdę bardzo się postarały. Uczestnicy mieli między innymi okazję zabawić się w aktorów, prezentując scenki, jak nie należy się zachowywać w codziennym, harcerskim życiu. Później każdy otrzymał dużą ilość cukierków, jeśli prawidłowo odpowiedział na pytania związane z kulturą osobistą i wszelkimi zasadami Savoir Vivre. Okazało się że najkulturalniejszymi członkami naszej drużyny jest dh Paweł Kolman i dh. Ola Poczobut.
Pod koniec zbiórki, w 150 dni po osiemnastych urodzinach Naszej Kochanej Drużynowej, otrzymała ona babeczki (TORT) i świetny prezent - ZIELONEGO JEDNOROŻCA.
A oto zdjęcie Oli z jej nową zdobyczą:

Wiecie, że kanapki z serem je się nożem i widelcem?

Dziękujemy za przygotowanie zbiórki!