niedziela, 29 sierpnia 2010

Mokra 2010!


W dniach 27-29.08.2010 12 Częstochowska Drużyna Kawalerii Harcerskiej im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w składzie:  Paweł Kol., Paweł Koz., Aidy, Agnieszka, Ola, Sandra, Marta, Iza, Ilona, Asia, Groszek, Kasia, Mariusz oraz Metka  udaliśmy się do miejscowości Mokra pod Częstochową, gdzie - jak co roku - braliśmy udział w obchodach  71. rocznicy bitwy pod Mokrą. Uroczystości te uświetnione były przez różne delegacje, m.in. Koło Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich. 
Prócz wspomnianych powyżej uroczystości, braliśmy również udział w przesympatycznych zajęciach przygotowanych przez dh. Olę, dh. Sandrę, dh. Martę oraz dh Adriana. Zajęcia te przybliżyły nam jeszcze bardziej 12 Pułk Ułanów Podolskich
Nie zabrakło też małej "lekcji historii". Mieliśmy okazję obejrzeć fragmenty filmów powielających nieprawdziwe informacje oraz stereotypy na temat polskich Ułanów walczących podczas drugiej wojny światowej. Od dzisiaj nikt już nie powie, że polscy żołnierze rzucali się z szablami na czołgi. 

Braliśmy także udział w grze terenowej, która miała za zadanie utrwalenie i sprawdzenie wiadomości o 12 Pułku Ułanów Podolskich. Grę przygotowały Sandra, Ola i Marta (za co bardzo im dziękuję - gra była jedną z lepszych, w której uczestniczyłam <-- przyp. red :))


Najważniejsze uroczystości miały miejsce w niedzielę. Braliśmy udział we Mszy Św. na Jasnej Górze, a następnie udaliśmy się znów do Mokrej na dalszą część obchodów.


Tak oto zakończył się jeden z najbardziej wyczekiwanych biwaków. 


---
dh. Agnieszka Janus

1 komentarz: